JelloJiggle:
Are there any ways I can get fat on a budget of 300?
$300 a week, or a month? per month, that is probably a tough situation, you are going to have to be creative in how you spend it.
per week, that is not a bad budget for one person - but don't waste too much of it eating out. i know mcdonalds and the like are fattening, but you can get way more calories for way less money buying pasta, rice, flour, etc. and make your own stuff. we bake home-made cinnamon buns at home all the time - a whole tray of them for probably the cost of a single cinnabon from the food court.